مجتبی عباسی

 • لیسانس Business Management سال1381 از دانشگاه آزاد تهران مرکزی
 • فوق لیسانس رشته Executive MBA سال 1389 از سازمان مدیریت صنعتی imi
 •  دکتری حرفه ای مدیریت اجرایی DBA از سال 1394 Mahan Business School
 •  فوق لیسانس روانشناسی مثبت نگر از سال 1395 دانشگاه آزاد اسلامی تهران مرکز

موسس بنیاد سپاس لحظه حال

بنیاد سپاس لحظه حال مجموعه ایست مردم نهاد با رسالت توسعه فرهنگ "عشق ورزیدن و خدمت کردن" از طریق فعالیتهای داوطلبی و نشر مهارتهای توانمندساز اجتماعی و فرهنگی در سطح کشور. این بنیاد با رویکرد نکوکاری و هدف اشاعه فرهنگ خدمت و عشق ورزی نسبت به همگان از طریق فعالیتهای عام المنفعه داوطلبی، با ارائه این تعالیم و مهارتهای کاربردی فوق، همراه با تمرین مستمر حضور و صلح درون، طراحی کارگاه مهارتهای “بودن در لحظه حال” به صورت آموزش پاک (دهش) از ۷ مهر ۱۳۹۴ فعالیت خود را آغاز نمود، سپس دوره های مولانا شناسی، مثنوی خوانی و... نیز به مهارت آموزی های این  بنیاد اضافه گردید.

جذب، مهارت آموزی و توانمندسازی نیروهای داوطلب خدمت اجتماعی- فرهنگی، و مشارکت در پویشهای مختلف volunteering من جمله پویش آفتابگردون جهت حمایت از کودکان کار و خیابان ایران، آموزشهای توسعه فردی که شامل کارگاه هایی در حوزه خودشناسی، بهشیاری وذهن آگاهی، خود مدیریتی و خود نظاره گریست. قصد و نیت کارگاه ها؛ تجربه حضورِ ناب، بستری برای عشق و رشد است و قصد و نیت همه فعالیتهای داوطلبانه عشق ورزیدن و خدمت کردن می باشد.

 

مدیر اجرایی پویش آفتابگردون

پویش آفتابگردون یک فعالیت داوطلبی و خیریه در سطح ملی است با هدف حمایت، تو جه و همدلی، آموزش و ساماندهی کودکان کار و خیابان ایران که با همکاری بنیاد سپاس لحظه حال و جمعیت طلوع بی نشانها از زمستان 1396 در تهران شروع به کار کرده، طبق برنامه مقرر گردیده که ظرف یکسال در کل کشور گسترده شده تا ظرف پنج سال بتواند به نحوه شایسته ای چالش کودک کار و خیابان را در کشور مهار نموده و تحت مدیریت و ساماندهی قرار دهد.

 

مدیرعامل موسسه سپاس حضورنو

موسسه سپاس حضورِنو یک مجموعه چندمنظوره آموزشی، فرهنگی، هنری است با رسالت نشر مهارتهای زندگی بر پایه تعالیم حضور ، بهشیاری، شادکامی و  بهزیستی برپایه دستاوردهای نوین حوزه روانشناسی مثبتنگر، روانشناسی شناختی، مایندفولنس، علوم شناختی و نوروساینس، آنتولوژی و هستی شناسی، معناگرایی و فلسفه وجودگرایی. در همین راستا این موسسه طی هر فصل و سالیانه چهار نوبت اقدام به برگزاری مستمر کارگاه های مهارت آموزی حضورنو، هوش مثبت، معنا و یکپارچگی و... می نماید.

 

سایر سوابق آموزشی و توسعه فردی (از سال 1377 تاکنون)

 • سازمان مدیریت صنعتی

گذراندن کارگاه "توسعه فردی" در سازمان مدیریت صنعتی imi در خدمت آقای دکتر مرتضی ایمانی راد

 • موسسه مطالعات اقتصادی بامداد

دوره Foundation for Leadership یا «بنيان هاى راهبري موثر» جهت بررسی اصول موثر در تمامیت و یکپارچگی در زمینه راهبری زیر نظر استاد گرانقدر آقای دکتر مرتضی ایمانی راد

 • موسسه فرهنگ مدیران فرامهر (خردگاه)

           دوره تیپ شناسی شخصیت در کسب و کار (تیپ شناسی 9 گانه - اینیاگرام) خدمت آقای دکتر مرتضی ایمانی راد

 • مرکز سلامت روان تنی

دوره های آموزشی فنون بهوشیاری و شفقت به خود

 • موسسه ماد

دوره های آموزشی خودشناسی، گزینش، و شاهنامه خوانی (حدود یکسال) با استاد ارجمند سرکار خانم دادبه

دوره سفر به درون زیر نظر آقای دکتر علی محمد هادی

 • موسسه بین المللی ارتباط موفق و موثر

           گذراندن کارگاههای آموزشی زیر درزمینه خود شناسی، روانشناسی و ارتباط موثر:

Basic, Advance, Mastery, CC, Sedona Method, Body Language, T.A & …

 • موسسه فرهنگی همه راز موفقیت  

           گذراندن کارگاههای آموزش ارتباط موفق ، روابط عمومی و فرهنگ مثبت نگری

 • World Pranic Healing Foundation, Inc

      گذراندن گارگاههای آموزشیPranic Healing Courses   شاملBasic, Advance, Psychotraphy Healing, Arhatic Yoga & …

 • Reykiversity

           گذراندن گارگاههای آموزشیReyki 1. 2. 3 & Masters by Rama Kondori  

 • Vipassana meditation

            گذراندن چندین دوره آموزشی ده روزه مراقبه ویپاسانا vipassana by S.N Goenka

 • Thai Traditional Medicine Society

            گذراندن گارگاههای آموزشی بازتاب درمانی Reflexology و ماساژ درمانی

سایر سوابق شغلی:  (حد فاصل سالهای 1395 – 1378)

شرکت خدمات بازرگانی صنایع ملی مس  (مشاور مدیر عامل و مدیر پروژه های زنجیره تامین)   1394 تا 1395

شرکت خدمات متولی کلیه تامین و تدارکات، همچنین خدمات فنی و مهندسی شرکت ملی صنایع مس ایران است به عنوان یکی از صنایع معدنی زیرساختی و مادر کشور. طی سال 1394 در راستای ایجاد تحول در زنجیره تامین صنایع ملی مس، شرکت خدمات نیز متعهد شد چندین پروژه استراتژیک را در حوزه های مختلف ساختار و سازمان، منابع انسانی، AVL ، Marketing ، IT و... طراحی، مدیریت و اجراء نماید. در حال حاضر مسئولیت برنامه ریزی و اجرای این پروژه های زنجیره تامین که هر یک از درصد پیشرفتهای خوبی برخوردارند، همزمان مسئولیت برندینگ و راه اندازی واحد بازاریابی شرکت نیز به صورت اختصاصی بر عهده اینجانب می باشد.

شرکت فرام   (مشاور مدیرعامل)                                                                                       1394 تا کنون

شرکت فرام اولین شرکت پخش مویرگی ایران درحوزه مبلمان است که بصورت تخصصی در زمینه فروش وتوزیع مبلمان اداری در سطح کشور به فعالیت می پردازد، ضمنا با داشتن چندین فروشگاه در تهران و نیز بهره مندی از فروش اینترنتی بخشهای مختلف این بازار را پوشش می دهد. سابقه علمی و نیز برخورداری از 16 سال تجربه اجرایی که 12 سال آن در صنعت پخش بوده، به کمکم آمد تا با مشاوره اجرایی به مدیران ارشد مجموعه، همچنین آموزش پرسنل، برنامه ریزی و بازطراحی سازمان و فرآیندها، ورودی موفق به عرصه داشته باشیم.

شرکت گسترش تبلیغات   (قائم مقام مدیریت و مدیر اجرایی)                                              1392 - 1393

شرکت «گسترش تبلیغات»، اولین و قدیمی‌ترین شرکت تخصصی در زمینه تبلیغات محیطی (بیلبوردهای شهری) در ایران است. گرچه برای 20 سال، از بدو تاسیس در سال 1369 تا سال 1388،  این شرکت نقش رهبر بازار را در کشور ایفا کرده بود، به مرور زمان، بخش عظیمی از سهم بازار خود را به دلایل متعددی از دست داد بود. در سال 92، با رسالت معکوس کردن این روند، در نقش قائم مقام مدیرعامل و مدیر اجرایی، وارد شرکت شدم. در طول دوره مدیریتم، ما موفق شدیم با بازنگری، طراحی و پیاده‌سازی یک ساختار سازمانی نوین، طراحی مجدد نظام جبران خدمت و ارزیابی عملکرد پرسنل، توسعه رسانه‌ها در تهران و راه‌اندازی شعب جدید در شهرستان‌ها، حجم فروش را بیش از 900% افزایش دهیم.

شرکت  اسپادانا   (مشاور مدیر عامل)                                                                                           1392

شرکت «ارمغان تجارت اسپادانا» یکی از بزرگترین شرکت‌های پخش و توزیع فولاد در ایران است. به دنبال تصمیم مدیریت برای سنجش امکان گسترش فروش از طریق پیاده‌سازی مدل‌های نوین پخش و ورود به بازارهای جانبی، من با مسئولیت تحقیق و آنالیز بازار این طرح‌ها وارد شرکت شدم. از جمله طرح‌هایی که مورد بررسی قرار گرفت، پخش مویرگی فولاد ساختمانی، صادرات به کشورهای همسایه و ورود به بازارهای فولاد صنعتی، ورق‌های گالوانیزه و ورق‌های روغنی بود. نتایج تحقیقات میدانی و مطالعاتم نقش کلیدی‌ای را در تصمیم گیری مدیریت در مورد این پروژه‌ها ایفا کرد.

گروه صنعتی گلرنگ   (مشاور مارکتینگ و فروش)                                                                          1391

شرکت "فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش"، یکی از زیرمجموعه‌های گروه صنعتی گلرنگ، نیاز به تولید یک طرح کسب و کار (Business Plan) برای راه‌اندازی یک واحد جدید تحت عنوان «سوپرمارکت تلفنی» داشت. با مسئولیت مدیریت بخش بازاریابی و فروش این پروژه و انجام تحقیقات بازار و مطالعه رقبا و الگوی رفتار مصرف‌کنندگان ایرانی، وارد پروژه شدم. تحقیقات میدانی وکتابخانه ای، بنچ مارکینگ و گزارشات بنده منجر به یک تغییر اساسی در استراتژی شرکت شد و به جای راه‌اندازی این واحد جدید، شرکت اقدام به طراحی مجدد سبد محصولش نمود. در نتیجه، این شرکت از 8 فروشگاه پرهزینه زیان‌ده در سال 91، الان به بیش از 180 شعبه چابک و سود‌آور درسراسر کشور رسیده است.

شرکت فراسيستم صنعت پخش   (مؤسس و مدير عامل)                                                   1386 تا 1391

تجربه چند ساله‌ام در صنعت پخش کشور، مرا از نزدیک با دو مشکل ریشه‌ای مدیران ارشد شرکت‌های این صنعت آشنا کرده بود: (1) عدم وجود نرم‌افزارهای تخصصی و مناسب پخش مویرگی، که منجر به عدم وجود یکپارچگی اطلاعات در این سازمان‌ها می شد، و (2) سطح پائین دانش و مهارت تخصصی پخش و فروش پرسنل این شرکت‌ها. با هدف کمک به پرکردن این دو خلاء ملی، شرکت «فراسیستم صنعت پخش» را در سال 86 تأسیس کردم.

در زمینه نرم‌افزار، پس از بررسی محصولات موجود در بازار، قراردادی انحصاری برای فروش محصولات یکی از شرکت‌های نو‌پای تولید کننده نرم‌افزار پخش را منعقد کردیم. در طول سه سال متوالی، موفق شدیم قرارداد فروش نرم‌افزارهای فوق را با بیش از 25 شرکت مطرح صنعت پخش منعقد کنیم. در نتیجه این موفقیت‌ها، شرکت مذکور به یکی از شناخته‌شده‌ترین فعالان این بازار تبدیل تبدیل شد. به دنبال اوج گرفتن فروش محصولات، شرکت تولید کننده حس کرد دیگر نیازی به یک شریک جهت فروش ندارد و از تمدید قرارداد فروش امتناء ورزید. خوشبختانه، محصولات فوق‌الذکر همچنان در زمره مطرح‌ترین محصولات تخصصی صنعت پخش کشور به شمار می‌روند.

در زمینه آموزش‌های تخصصی پخش، شرکت فراسیستم، برای اولین بار در کشور، بیش از 300 ساعت دوره‌های آموزشی و کارگاهی را برای همه سطوح پرسنلی در شرکت‌های بزرگ پخش با همکاری مدیران با تجربه و اساتید این صنعت طراحی و اجراء نمودم. طی سه سال برگزاری این دوره‌ها مدیران ارشد شرکت‌هایی مانند چی‌توز، کاله، گلرنگ، ایران برتر، گلپخش، ایران دراگ، مای، رافونه، پرنیان مهیار، ولا، یکتا پخش، پخش عقاب، شرکت‌های لبنیات میهن، هراز و پگاه را در بالا بردن سطح کارایی پرسنل خود یاری کرد.

پخش رادمهر   (مدیر بازاریابی و فروش)                                                                            1384 تا 1386

بعد از 4 سال فعالیت به عنوان یک شرکت کوچک بازرگانی در سال 84، شرکت «پخش رادمهر» تصمیم گرفت با یک تغییر استراتژی، وارد عرصه پخش مویرگی لوازم خانوادگی شود. به دنبال استخدام بنده به عنوان مدیر بازاریابی و فروش، شرکت ماموریت پیاده‌سازی و اجرای این استراتژی را به اینجانب محول کرد. با جذب و آموزش نیروهای فروش و توزیع، تحلیل‌های آماری روند فروش، پایش و حذف برندهای ناکارآمد و دارای خواب موجودی، طراحی سبد محصولاتی جامع و مناسب، تیم سازی و تجهیز دو تیم مجزای فروش، آنالیز مستمر بازار و رقبا و ارائه گزارش‌های مدیریتی بازاریابی و فروش، توانستیم در کمتر از سه سال، میزان فروش را 14 برابر افزایش داده و پرسنل شرکت را از حدود 10 نفر به بیش از 40 نفر برسانیم. مجموعه اقدامات، رادمهر را به دومین پخش مویرگی لوازم خانگی کشور در آن زمان تبدیل کرد.

گروه صنعتی مینو   (کارشناس تحقیقات بازار)                                                                     1382 تا 1383

شرکت «قاسم ایران»، یکی از زیرمجموعه‌های گروه صنعتی مینو، بزرگترین شرکت پخش سراسری ایران در آن زمان. مسئولیت اصلی‌ام در این شرکت، سرپرستی تیم تحقیقات بازار گروه محصولات دارویی، آرایشی و بهداشتی، و استخراج و طراحی درخت محصولات گروه صنعتی مینو بود. در طول دوره دو ساله‌ای که اینجانب با میانگین 250 ساعت کار در ماه، نقش کارشناس این پروژه را ایفا می‌کردم، گزارشات و داده‌های تولید شده تیم ما، مبنای تصمیم‌گیری مدیرعامل، هیات مدیره و سایر واحدهای سازمان بود.

مرکز کارآفرینی و تحقیقات مهندسی صنایع دانشگاه امیر کبیر   (کارشناس و محقق)       1380 تا 1381

مرکز کارآفرینی و تحقیقات مهندسی صنایع دانشگاه امیرکبیر، تحت مدیریت آقای دکتر محمود احمدپورداریانی، یک پروژه ملی برای شناسایی الگوی رشد، رفتار و موفقیت یکصد نفر از کارآفرینان برتر ایران را به عهده گرفته بود. به عنوان کارشناس اصلی این پروژه، ضمن انجام کلیه امور مربوطه، حدوداً 60% مصاحبه ها با بزرگان و کارآفرینان صنعت و خدمات در ایران را انجام دادم و پروژه هم سر وقت و با موفقیت تکمیل و تحویل کارفرما شد.

شرکت چشم انداز صنعت بیمه ایران   (بازاریاب بیمه)                                                     1378 تا 1379

این کار اولین شغلم و همزمان با دوران دانشجویی لیسانس بود. ضمن اینکه همواره جزء سه فروشنده اول شرکت بودم، در تمام 20 ماه فعالیتم در این شرکت، در زمینه بیمه عمر، که یکی از سخت‌فروش‌ترین محصولات شرکت‌های بیمه آن زمان بود، همواره رتبه اول فروش ماهانه را به دست می‌آوردم.

 

خلاصه سوابق پژوهشی  (حد فاصل سالهای 1390 – 1380)

پایان­نامه فوق لیسانس روانشناسی مثبت نگر باعنوان "تاثیر کارگاه های مهارت آموزی مبتنی بر بهشیاری و ذهن آگاهی بر کیفیت زندگی و سلامت عمومی شهروندان تهرانی" با راهنمایی دکتر محمد فلاح چای

پایان­نامه فوق لیسانس E.MBA باعنوان "مطالعه ای بر سرمایه معنوی و تاثیرات آن در مدیریت استراتژیک کسب­و­کارها"

با راهنمایی دکتر مرتضی ایمانی راد و مشاوره مرحوم دکتر وفا غفاریان

کارشناس پروژه برنامه­ریزی جامع و بازاریابی استراتژیک محصولات مینو و شکو پارس

کارشناس پروژه بررسی جامع وضعیت محصولات گروه صنعتی مینو در نمایشگاههای تخصصی شیرینی و شکلات ایران

کارشناس پروژه طراحی و تدوین الگوی جامع آموزش کارآفرینی در دانشگاههای جهان ( کارفرما وزارت صنایع )

کارشناس پروژه شناسائی و بررسی ویژگیهای یکصد کارآفرین برتر کشور ( کارفرما وزارت صنایع )

کارشناس پروژه طراحی و تدوین الگوی جامع مربیان کارآفرینی سراسر کشور ( کارفرما وزارت آموزش و پرورش )